Bana Bakın Satılmışlar…


SatılmışlarBen bir aptalım. Buna karar verdim. Çünkü akıllı biri olsam: AKP’nin yanında olduğumu, Recep Tayyip Erdoğan’dan başka büyük olmadığını ülkemde onikimilyondan fazla açlık sınırında insan bulunmadığını, üç milyon işsiz olmadığını, emekli ve işçilerin refah içinde olduğunu, yakında Avrupa Birliği’ne gireceğimizi, AKP hükümetinin muhteşem bir hükümet olduğunu söyleyip, istediğim kanalda en iyi parayla istediğim işi bulup, reklam filmlerinde boy göstererek, acayip para kazanır gül gibi geçinirdim. Oysa ben bankadan kredi alabilmek için oturduğum evi ipotek ettirip, bu parayla okul yaptırıyorum ve AKP karşıtı olduğum için de tehditler alıyorum…
Bana bakın satılmışlar… Bana bakın AKP uşakları ve popo yalayıcıları… Benim korumalarım yok, zırhlı arabalarım yok, silahım yok… Daha doğrusu ben böyle zannediyordum… Ama varmış. Bu ülkede gerçek Atatürkçü gençler varmış. Gerçek onurlu insanlar varmış. Öğrencilerim dışında yürekli pek çok öğrenci varmış… Elli yıldır kimseyi kandırmadığımı, düşüncelerim uğruna hapis yattığımı ve tek çıkarımın onların çıkarı olduğunu bilen kitleler varmış. “Mış” demem haksızlık olur. Biliyordum. Ama bu denli atik davranacaklarını bilmiyordum… Aldığım riyasız telefonlar, fakslar, mailler satılmışları çok azınlıkta bıraktı… Size başbakan sofrasında yemek yiyip “haklısımz efendim” diyen sanatçılar mı lazım? Ben onlardan değilim. Size popo yalayıcı, suya sabuna dokunmayan “siz bilirsiniz efendim” diyen sanatçılar mı lazım? Ben onlardan değilim. Size korkak ürkek “aman parama dokunmayın” diyen sanatçılar mı lazım? Ben o değilim. Size muhalefet etmeyen, el etek öpen, “padişahım çok yaşa” diyen sanatçılar mı lazım? O ben değilim. Ben, kendini bildi bileli fikirlerini açıkça söylemekten korkmayan, dümdüz biriyim. Yaptıklarımı, söylediklerimi herkesin beğenmesini istemem. Neden bir hırsız, bir üçkağıtçı, bir yağcı, bir sahtekar benim yaptıklarımı beğenecekmiş? Herkesi mutlu etmek gibi bir niyetim hiç olmadı. Söylediklerimden mutlu olmayanlar dönüp kendilerine bakacaklar. “Bu adam ne dedi de biz kızdık?” diyecekler… Ben yetmiş yıla yaklaşan ömrümü toplumuma verdim. Bundan mutlu olmayanlar kendilerine dönüp bakacaklar. “Bu adam neler yapmış, ben ne yapmışım?” diye kendilerini bir gözden geçirecekler. Her türlü eleştiriye açık bir meslek yapıyorum. Beğenen de olacak beğenmeyen de. Ama, tehdit, küfür, hakaret oldu muydu, orada aynen sizin anladığınız dilden giderim.FAŞİZM ARTIK SİVİL GİYİNİYOR
HİTLER’in en azgın dönemleri. Almanya’da bir kabare komedyeni sahnede bir espri yapıyor: “Büyük şef siyah Mercedes arabasıyla köşeyi döndü” diye. O zaman sadece Hit-ler’de var. Ertesi gün gestapo kabareyi basıyor ve komedyene: “Bu sözü söylemeyeceksin” diyor. Oyun başlıyor. Tam o replikler geliyor. Komedyen: “Büyük şef arabasıyla köşeyi döndü arabası Mercedes değildi” diyor. Alkış “bravo” gırla. Tabu komedyeni tutuklayamıyorlar…
Faşizm, yıllar sonra bir kıyafet balosuna giderken arük aynı elbiseyi giymeyecek kadar kurnazdır. Sivil gider… Ama bu gidiş ne kadar hayırlıdır, onu Allah bilir. E Allah’ın bildiğini kuldan saklayacak değiliz biz de biliriz, çünkü gördük, yaşadık…
12 Eylül’de ayaklarına pranga vurulmuş biri olarak, bu adamlar tarafından “darbeci” olarak tanımlanmam, herkesi güldürdü.

KİMSEYE APTAL DEMEDİM
1 / Beni protesto edenler Arena programını izlememişler.
2 / İzleyenler olmuşsa anlamamışlar.
3 / Konuşma, AKP’nin, “Bugün seçim olsa yüzde kaç alır?” faraziyesi üzerinden yapıldı. Çünkü AKP anketi yüzde 50 demiş. Aziz Nesin ise, 12 Eylül Anayasası ve Kenan Evren oylaması için oy kullananların, yüzde 60’ı aptal demişti, ben henüz kendi fikrimi söylemedim. Seçimler 12 Haziran’da. Henüz oy kullanılmadı. Olmayan bir şey üzerinden “sen bize aptal dedin” diye havalanmak akıllıca bir şey mi?
4 / Birileri, Taksim‘de, okuluma yürüdü. Üniversiteli gençler, işçilere, memurlara yürüyüş izni yok ama size (VERDİLER)…
5 / AKP’nin her yaptığını beğenmek zorunda olan sizsiniz. Benim böyle bir zorunluluğum yok. Yarın CHP gelse aynı muhalefeti onlar için yapacağız. Biz mizahçıyız, şakşakçı değil.
6/ Küfür ve hakaretle, olmamış bir şey için ayaklanıyorsanız karşılığını göreceksiniz.
7 / Senin başbakanın, bir gencecik çiftçiye “Ananı da al git” diyor sesiniz çıkmıyor, ben “aptal” demişim diye etmediğiniz alçaklık kalmıyor. Tabii, başbakan sizi kü-füre alıştırdı. Ama karşıma gelirseniz, benim küfürlerim sizinkilere benzemez. Çünkü siz AKPTisiniz ben ise bağımsız.
8 / Sizin AKP’den çıkarlarınız var. Acaba bu işler için para mı alıyorsunuz?
9 / Beni protesto için telefon açan üç kişiyle konuştum. Arena programında ne dediğimi sordum. Üçü de söyleyemedi. Sonra özür dilediler.
10 / AKP’nin tehditkar militanları da varmış. Pek çok şeyi olduğunu biliyorduk da militan işini bilmiyorduk. Bakalım daha neleri göreceğiz?
11 / AKP’lilerin bir korkusu var. Çünkü eskiden yapılmış bir espiriye bu denli tepki verilmez. Bir korku var.
12 / AKP’ye karşı hiçbir muhalif ses, çıkmayacak öyle mi? Bizi tehditle, baskıyla sindireceksiniz öyle mi?
13 / GMD yani “Gündem Değiştir Merkezi”niz şimdi de beni buldu. Bir süre de bununla işi götürüp, pahalılığı, üniversite gençliğinin durumunu, emeklileri, açları gündemden uzaklaştıracak. Biz de bunu yutacağız. Ya da Arınç’a yeni bir suikast senaryosu yok mu? 18 / Milletvekili olacakların tam teşekküllü bir hastaneden rapor almaları gerekir. Çünkü bizi yönetecek insanların ruh sağlıklarının tam olması şart.

14 /BİRİLERİNİN “KRAL ÇIPLAK” DEMESİ LAZIM.
Biraz dikkatli bakınca ülkenin hızla faşizme doğru gitmekte olduğu görülüyor. Hüseyin Çelik ekrandan alenen insanları yönlendirip: “Müjdat Gezen’e halk gereken cevabı verecektir” diyor. Ertesi günü halk (44 kişi 16-17 yaşlarında çocuklar ve bir iki yobaz) okulumuzun önende pankart açıyor. Bizim öğrenciler dışarı çıkıp reaksiyon gösterse, sorumlusu Hüseyin Çelik. Belki de yapmak istedikleri bu. Tek ses olacak. Herkes AKP’yi sevecek ve onlar gibi düşünecek. Mizah da onların istediği gibi olacak… Öyle yağma yok efendiler… Birilerinin “Kral Çıplak” diye bağırması ve bunların içyüzünü sergilemesi gerekiyor. Ben bir mizahçıyım. Kendi fikirlerimi özgürce söyleyeceğim ve diyeceğim ki: “Kral Çıplak.”
15 / Bunlar kendilerini halkın temsilcisi olarak görüyorlar ve AKP’ye bir söz söylendi mi bu halka söylenmiş oluyor. Peki AKP’li olmayan ve asıl çoğunluk olan kesim halk değil mi?
16 / Atatürk‘ü sevenleri “Kemalist” diye aşağılamayı adamlık sananlara bir Türk filmi tavsiye ediyorum. Adı: O Çocukları, orada güzel bir sahne var.
17 / Konfüçyüs’ün bir öğrencisine %jtfşöyle diyorlar: “Üç kişi birden üstad için kötü konuşmuşlar. Acaba o ne der?” Öğrencisi yanıtlıyor: “O ne söylendiğine değil, kimin söylediğine bakar. Siz de öyle yapın. Söyleyenlerin suratlarına bakın. (Sen muhteşemsin Konfüçyüs. Benimkilerde surat olsa bakacağım ama…)
___ Muhalif Gazete…

  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Şebzindedâr

writings of a night watcher

Evrim Teorisi Online

Evrim hakkında herşey...

Virginia Woolf

Herkes kendi geçmişini, kalbiyle bildiği bir kitabın sayfaları gibi kapalı tutar ve dostları sadece onun başlığını okuyabilir.

ODILA BLOGGER by OAS

Turkish Geeks on Life & Politics...

YAŞAMAK ŞAKAYA GELMEZ

Facebook adreslerimiz: http://www.facebook.com/ata.fecob - http://www.facebook.com/pages/fvco/107464239362228

Komeleya Çand û Integrasyon a Kurd Luzern

Kürdischer Kultur und Integrationsverein Luzern/Mythenstrasse7,6003 Luzern

DemokratHaber/iDeA

Bağımsız Haber Ve Düşünce Platformu / demokrathabertr.wordpress.com

eren@home ~ $

Açık Kaynak, Linux, Programlama Dilleri, Amatör Telsizcilik gibi konular üzerine düşünceler

Ata FE COB

"En büyük yenilgimiz, bir alternatif fikrini kaybetmiş olmamızdır." ___Michael Lebowitz

Şüpheci Melek

Olağanüstü iddialar, olağanüstü kanıt gerektirir

WordPress.com

WordPress.com is the best place for your personal blog or business site.

CHP SULTANGAZİ

"Direnme gücü, dünya “evet” sözcüğünü duymak istediğinde 'HAYIR' diyebilme yetisidi" E. Fromm. ________“12 Eylül’de ‘HAYIR’ oyu vererek tokat atın, okyanus ötesinden de duyulsun” KILIÇDAROĞLU

%d blogcu bunu beğendi: